Budowa murków z gabionu

Budowa murków z gabionu

Wykonany z kamienia mur to bardzo piękne rozwiązanie, ale nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić. Jego konstrukcja jest bowiem dość złożona, natomiast cena potrafi bardzo nadwyrężyć nasze finanse. Szczęśliwie jednak, osoby, które chciałyby właśnie tak oznaczyć krańce własnej działki, mogą postawić na interesującą inną opcję. Są to gabiony, które wyglądają nie mniej dobrze, a wydamy na nie znacznie mniej i wykazują prostszą budowę.

Gabiony – co to jest?

Gabiony to metalowe klatki, do których nasypywany jest materiał kamienny. Kiedyś służyły jako konstrukcje chroniące przez osuwaniem się stoków oraz w budowlach wodnych. Później dostrzeżono również ich piękny wygląd, który sprawił, że ściągnięto je do parków i na prywatne działki.

Gabiony – w każdym miejscu wyglądają dobrze

Najważniejszą zaletą gabionów okazuje się ich wszechstronność. Z łatwością dopasujemy je do każdego ogrodu – znajdujące się w nim kamienie możemy dobrać w zależności od tego, jak prezentuje się okolica. Kiedy weźmiemy pod uwagę również niewielkie koszty ich wytworzenia, sprawia to, iż gabiony często wybierają właściciele domów wolno stojących.

Gabiony – wytrzymałe płoty

Nieskomplikowana budowa gabionów powoduje, że są naprawdę odporne na zniszczenie. Można używać ich nawet w ekstremalnych warunkach – długo były stosowane wszak do zagwarantowania bezpieczeństwa ludności z terenów położonych pod urwiskami. Nie potrzebują starannej konserwacji, a zatem doskonale sprawdzą się na działce.