Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Zajrzyj tutaj i dowiedz się, kto oferuje budowę domów z bali

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com