Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Zamów budowę domów drewnianych Małopolska

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się także dużymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to teraz świetny przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują także inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można na ogół w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com