Budowa basenów kąpielowych – postaw na jakość

Budowa basenów kąpielowych – postaw na jakość

Coraz większa liczba Polaków funduje sobie odrobinę egzotyki we własnym ogrodzie – chociaż posiadanie basenów kąpielowych to w naszym kraju wciąż rzadkość. Przyjrzyjmy się więc, na czym polega budowa basenów kąpielowych i jakie akcesoria są w tym procesie niezbędne.

Budowa basenów kąpielowych – wybierz wielkość

Odpowiedni projekt gwarantuje najlepsze wyniki. Na początku trzeba zaplanować ogólny wygląd i położenie basenu, mając na uwadze powierzchnię naszego ogrodu, jak również inne istotne elementy. Następnie należy zająć się wykopania miejsca na basen. Spód należy wzmocnić – zazwyczaj przy pomocy piasku. Budowę możemy zdecydowanie uprościć, stosując niecki basenowe, na przykład firmy Compass Ceramic Pools – czołowego producenta basenów, działającego na terenie Polski. Po wpasowaniu gotowego produktu, pokrywamy boki basenu cementem i stopniowo wlewamy wodę. Gotowe formy idealnie się prezentują – są atrakcyjne wizualnie i odporne na szkodliwe czynniki, ponieważ są wykonane z solidnych komponentów (takich jak włókno szklane i obudowa ceramiczna).

Budowa basenów kąpielowych – czystość to priorytet

Budując basen pamiętajmy jednak o istotnych detalach, które zapewniają optymalny poziom klarowności wody, takich jak skimmer. Baseny muszą być regularnie oczyszczane z zanieczyszczeń. Zainwestujmy w profesjonalne zadaszenie basenu – pamiętajmy o bezpieczeństwie. Potrzebne są także elementy pomocnicze – stylowe lampy czy posadzka z drewnianych desek, które powodują, że obiekt jest niezwykle funkcjonalny.