Bruk z klinkieru – Andbud

Bruk z klinkieru – Andbud

Jest stosunkowo niedrogi, ale bez trudu jest w stanie zmienić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymały, a także świetnie się prezentuje – także po latach. Nic więc dziwnego, że często układa się go na krajowych ulicach, placach tudzież w ogrodach. Jakie ma zalety? Dlaczego powinniśmy się na niego zdecydować?

Bruk klinkierowy, a beton

Badania pokazują, że bruk klinkierowy jest czterokrotnie odporniejszy niż używany najczęściej cement. Z powodzeniem wytrzymuje także duże obciążenia, może zatem być układany na podjazdach, placach rozładunkowych lub ulicach wewnętrznych.

Bruk klinkierowy – spotykany w różnych kolorach

Bruk klinkierowy niewątpliwie spodoba się wszystkim, którym na sercu leżą kwestie estetyczne. Najczęściej spotykany jest w czerwonej barwie, jednak poprzez użycie innych rodzajów naturalnie zabarwionej gliny, jest w stanie osiągać także zupełnie inne barwy.

Uniwersalność bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być używany na najróżniejsze sposoby. Do wyboru mamy w jego przypadku nawet 5 kombinacji – a więc niemal każda ze krawędzi pojedynczych kostek. Sprawia to, iż jego zastosowanie nie kończy się na horyzontalnych nawierzchniach – można stosować go też w celu wykończenia ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy posłuży dziesięciolecia

Opisywany materiał okazuje się bardzo wytrzymały na ścieranie – bez problemów posłuży nam nawet przez kilka dekad. Nieprzerwanie zachowuje pierwotną barwę, a charakterystyczna powierzchnia powoduje, że posiada wysoką antypoślizgowość.