Bezpieczny dach – użyj uszczelniaczy dekarskich

Bezpieczny dach – użyj uszczelniaczy dekarskich

Wytrzymały dach jest niezbędnym elementem bezpiecznej nieruchomości. Do uzupełniania jego konstrukcji służą specjalistyczne uszczelniacze dekarskie. Sprawdźmy kiedy się sprawdzają i co je wyróżnia.

W jakich przypadkach używane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się szczególnie podczas naprawy starego dachu, który posiada duże ubytki w strukturze. Używa się ich też do uszczelniania dachówek, naprawy elementów okien dachowych, jak również do tzw. klejenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem prowizorycznym, używanym w momencie przeciekania dachu, jak również na stałe spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie mają właściwości wodoszczelne, więc znajdują zastosowanie nawet przy gwałtownym załamaniu pogody (silna wichura, ulewny deszcz). Ich właściwości gwarantują optymalnie dobrane składniki i lata testów.

Najważniejsze cechy uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie cechują się doskonałą przyczepnością do różnorodnych gatunków pokryć dachowych, np. takich jak tworzywa sztuczne, cegła, aluminium. O ich wszechstronnym zastosowaniu decydują cechy uszczelniające i spajające. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną strukturę, ponieważ występują w formie elastycznej substancji lub specjalnej szpachli, na bazie emulsji winylowej. Uszczelniacze wytrzymają w najcięższych warunkach klimatycznych, opierają się działaniu cieczy czy promieniowania słonecznego. W sprzedaży dostaniemy wiele odcieni uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie transparentne, które można pociągnąć farbą na dowolny kolor.