Wysoka zawartość wilgoci w danym domu zazwyczaj wiąże się z rozwojem grzyba na meblach. A ten jest zarówno problemem estetycznym, jak i z biegiem czasu staje się dużym niebezpieczeństwem dla ludzkiego organizmu. Rosnący grzyb generuje bowiem dwutlenek węgla oraz pozostałe groźne substancje, a także rozrzuca zarodniki, które bywają przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Takich trudności unikniemy jednak dzięki osuszaniu powietrza. Jak ono wygląda? Jakie akcesoria wykorzystuje się w takich sytuacjach? I jak kupić osuszacz do domu?
Osuszanie powietrza w fabrykach
Największymi tego typu urządzeniami okazują się osuszacze przemysłowe, bo ich wydajność oscyluje w okolicach 120 litrów wody na dwadzieścia cztery godziny. Z uwagi na fakt, iż często używane są w pomieszczeniach produkcyjnych, są przystosowane do pracy w skrajnych warunkach termicznych – od o do nawet 40°C. Drugi typ to osuszacze basenowe, które, jak nietrudno się domyślić, używane są na pływalniach. Charakteryzują się osiągami podobnymi do urządzeń przemysłowych.
Domowe osuszanie powietrza
Poza tym w sklepach dostępnych jest także wiele urządzeń umożliwiających osuszanie powietrza w małych domach. Mogą to być osuszacze kondensacyjne czy absorpcyjne, a ich ceny zależne są od wydajności oraz wytrzymałości. Osuszanie powietrza w domu znacznie uproszczą dodatkowe akcesoria do osuszaczy – między innymi ekran ciekłokrystaliczny tudzież lampa UV, która niszczy groźne dla naszego zdrowia drobnoustroje.