Wzmacniacz szerokopasmowy – zastosowanie

Wzmacniacz szerokopasmowy – zastosowanie

Zobacz, gdzie kupić wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie używane przez operatorów TVK. Zostało ono zaprojektowane w celu wzmacniania i wyrównywania mocy sygnałów biegnących do konkretnych odbiorców. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – redukuje zakłócenia

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują najczęściej w zakresie 50 Hz – 1 GHz. Świetnie niwelują wszelkie nieprawidłowości emitowane najczęściej przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest wysokiej jakości, a obsługa wzmacniacza prosta. Sprzęty te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 129dBuV. Poziom może być różny, w zależności od wykorzystywanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana konfiguracja

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Odbywa się to przy pomocy elementów regulowanych lub modułów WHX-923. Do większości modeli zaimplementowano również specjalistyczne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalistyczny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i zapewniają abonentom doskonałą siłę sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Ogromną zaletą jest też energooszczędność na poziomie do <6W.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: telmor@telmor.pl