Technika liniowa

Technika liniowa

Konstrukcje maszyn opartych na ruchu wzdłużnym w technologiach nowej generacji realizowane są poprzez prowadnice i wózki liniowe, które są częścią systemu techniki liniowej. Budowa prowadnicy zapewnia jej precyzyjny ruch liniowy. Standaryzacja wymiarów umożliwia zamienność prowadnic i wózków, a nowoczesna technologia krążenia kulek sprawia, że produkty techniki liniowej charakteryzują się dłuższą żywotnością. Duże możliwości wykorzystania systemów techniki liniowej sprawiły, że ich popularność znacznie wzrosła.

Wszechstronne wykorzystanie techniki liniowej

Rozpowszechniona technika liniowa to akcesoria o rozmaitych klasach, które można bez problemu dobrać do osobistych upodobań oraz oczekiwań. Mają one szeroki zakres wykorzystania. Wszystko zależy w jakim celu chcemy je użyć. Do elementów techniki liniowej zaliczamy m.in.:

  • łożyska ślizgowe – funkcjonalne elementy, wykorzystujące technikę liniową. Wykonanie z niebywałą precyzją zapewnia im stabilne funkcjonowanie.
  • prowadnice liniowe – wyposażone są w innowacyjny układ biegowy, który gwarantuje im stabilność ruchu. Cechują je idealne parametry techniczne i szerokie zastosowanie w różnych obszarach przemysłu.
  • śruby trapezowe – dzięki profesjonalizmowi w wykonaniu z użyciem nowoczesnej techniki liniowej, cechuje wysoka wytrzymałość. A jest to zasługa materiałom wysokiej klasy, zastosowanym do produkcji.