Sklep z przemysłowymi osuszaczami

Sklep z przemysłowymi osuszaczami

Za duża wilgotność powietrza może mieć wiele groźnych skutków. W mieszkaniu można łatwo zminimalizować ją z użyciem niewielkich osuszaczy, jednak w halach produkcyjnych oraz innych sporych pomieszczeniach będą one niewystarczające. Kłopot jest tym ważniejszy, iż wilgoć potrafi zniszczyć przechowywane w nich produkty, powodując duże straty. Przemysłowe osuszacze powietrza dadzą na szczęście szansę skutecznie uporać się z tym problemem.

Jak działają przemysłowe osuszacze powietrza?

Zasady funkcjonowania przemysłowych osuszaczy okazują się niezwykle podobne do ich domowych odpowiedników. Pobierają one odpowiednią ilość powietrza, a następnie rozmaitymi metodami separują je od znajdującej się w nim wody. Wszystko kończy się wydmuchaniem odwilgoconego powietrza z maszyny i przechowaniem wilgoci w specjalnym pojemniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może funkcjonować w oparciu o zasadę absorpcji, adsorpcji lub zatrzymywać wodę używając filtra.

Przemysłowe osuszacze powietrza – gdzie są stosowane?

Najczęstszym zastosowaniem tych osuszaczy okazują się oczywiście fabryki, w których z ich wykorzystaniem zmniejsza się poziom wody i chroni produkty przed zgniciem. Osuszacze powietrza przemysłowe wykorzystuje się również na magazynach – szczególnie, jeśli składowane są tam towary którym szkodzi wilgoć. Są także chętnie stosowane przez ratowników po powodziach – pozwalają bowiem na nieskomplikowane osuszenie zalanych budynków. Przemysłowe osuszacze powietrza stosowane są również na basenach.