Sklep z pneumatyką

Sklep z pneumatyką

Mimo, że urządzenia pneumatyczne w wielu dziedzinach są zastępowane przez bardziej innowacyjne technologie, wciąż są chętnie wykorzystywane. Pneumatyka dostarcza skuteczne technologie dla wielu sektorów gospodarki, a maszyny wykorzystujące sprężone powietrze, pomimo tego, że produkowane są według nieskomplikowanych mechanizmów, są stosowane nawet przez najnowocześniejsze firmy. Dlaczego są tak cenione?

Płać mniej z pneumatyką

W odróżnieniu od narzędzi elektrycznych lub spalinowych, eksploatacja narzędzi na skompresowane gazy nie jest kosztowna. Nie wymagają stosowania paliwa, a ich podzespoły mogą być używane znacznie dłużej.

Pneumatyka sprawdzi się w każdej sytuacji

Pneumatyka jest używana tak w ciężkim przemyśle, jak i w rolnictwie. Jej osiągnięć używa także szpitalnictwo – na stłoczone powietrze działają nawet wiertła stomatologiczne lub urządzenia podtrzymujące oddech.

Bezawaryjna pneumatyka

Urządzenia na stłoczone gazy są używane nawet w najcięższych warunkach. Nie zagrażają im gorąc i wilgoć. Pneumatyka daje szansę zmniejszyć niebezpieczeństwo wybuchu – powietrze nie wiąże się z innymi gazami i nie jest palne.

Pneumatyka jest bezpieczna dla przyrody

Maszyny na sprężone gazy nie emitują niebezpiecznych dla natury substancji, a stosowanie sprężarek bezolejowych pozwala znacznie zminimalizować ryzyko wydzielania nawet najmniejszych skażeń – z uwagi na to chętnie korzystają z nich leśnicy.