Sklep z łożyskami liniowymi Multiprojekt

Sklep z łożyskami liniowymi Multiprojekt

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe odpowiadają ruch między wałkiem, a prowadnicą. Są to urządzenia odznaczające się dużą precyzją, dlatego są tak ważne dla dzisiejszej techniki. Charakteryzują się również dobrą nośnością, znakomitą wytrzymałością i mają relatywnie małe wymiary, co pozwala na zastosowanie ich w procesach z zakresu mechaniki i automatyki

Rodzaje łożysk liniowych

Łożyska liniowe mogą występować z metalowym kołnierzem, a także bez niego.

Modele łożysk liniowych z kołnierzem

Łożyska liniowe z kołnierzem to dwa zasadnicze typy: łożyska z kołnierzem otwartym i zamkniętym. Tego typu łożyska są niezbędne, gdy zachodzi konieczność zainstalowania łożyska w elemencie ruchomym maszyny, co przyczynia się do zmniejszenia wymiarów i poprawia sztywność całego prowadzenia liniowego.
Kategoria łożysk liniowych bez kołnierza to min. łożyska liniowe otwarte, regulowane, zamknięte oraz zamknięte z metalowymi zawracaczami.

Łożyska liniowe w obudowach – co to takiego?

Dla łożysk w obudowach podkategoriami są typy obudowy i są to min. obudowy krótkie, otwarte i otwarte przedłużane. Łożyska tego typu są idealnymi elementami konstrukcyjnymi stołów oraz modułów liniowych ze względu na możliwość bezpośredniego montażu bez konieczności używania opraw łożysk liniowych.