Sklep z falownikami Multiprojekt

Sklep z falownikami Multiprojekt

Na wydajność falownika ogromny wpływ ma kupno właściwej wersji. Mimo, że czytelnikom średnio obytym w tym temacie może to wydać się trudnym wyzwaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę kilka wskazówek, nie sprawi to dużych trudności. Które cechy więc są w takiej sytuacji najistotniejsze?

Przeznaczenie falowników

Najważniejszy jest wybór przemiennika odpowiedniego do konkretnej aplikacji. W przypadku małych silników, sprawdzą się nawet najprostsze falowniki, ale do zasilania urządzeń takich jak wentylatory kopalniane lepiej wybierać przemienniki o większej mocy.

Zasilanie falowników

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje dany napęd widnieją na zamontowanej na nim obudowie. Niektóre urządzenia pracują jedynie w trybie jednofazowym, w przypadku innych natomiast można użyć różnych typów falowników.

Unikaj podejrzanych falowników

Sprawność falowników ma wpływa nie tylko na efektywność napędzanej przez nie aplikacji, ale również życie i zdrowie jej użytkowników. Z tego powodu przy ich kupnie powinniśmy sprawdzić, jaką opinią cieszą się falowniki konkretnej firmy – nierzadko świadczy ona wszak o efektywności tych produktów.

Nie tylko falowniki

Praca falowników będzie znacznie wydajniejsza, kiedy wyposażymy je w właściwe akcesoria. Duże znaczenie mają enkodery, z którymi można precyzyjnie określić szybkość obrotową osi. Warto też zainwestować w sterowniki, dzięki którym łatwiej obsługuje się te urządzenia.