Sklep z czujnikami temperatury – Desto

Sklep z czujnikami temperatury – Desto

Temperatura pełni znaczącą funkcję w licznych procesach przemysłowych. Dlatego tak często stosowane są czujniki temperatury.

Budowa czujników temperatury

Czujniki temperatury są to przyrządy reagujące na zmianę temperatury, zmianą siły termodynamicznej wmontowanego w nie termoelementu. Tworzą go przewody z różnych metali.

Czujniki temperatury – wiadomości dodatkowe

Z uwagi na wielorakość procesów i materiałów, których temperatura jest mierzona, dostępnych jest wiele rodzajów czujników. Jedne z nich służą do mierzenia cieczy, inne do żeli. Poszczególne typy czujników temperatury różnią się konstrukcją, a także sposobem funkcjonowania, ale wszystkie realizują, na wysokim poziomie niezawodności oraz bezpieczeństwa procesowego, zadania związane z pomiarem temperatury.

Jakie są dostępne modele czujników temperatury?

Dzięki stosowaniu różnych metod pomiaru, możliwy jest podział na czujniki temperatury: rezystancyjne, termoelektryczne, manometryczne, czy cieczowe. Termopary to czujniki o wielu zaletach. Są miedzy innymi niewielkie, niezawodne i mają stosunkowo niską cenę. Oprócz termopary często stosowane są rezystencyjne czujniki temperatury, których rezystancja zmienia się w wyniku wahań temperatury.