Oprogramowanie dla logistyki – sprawne działanie Twojego magazynu

Oprogramowanie dla logistyki – sprawne działanie Twojego magazynu

Nowoczesny magazyn powinien być zarządzany w sposób wydajny i przemyślany. Kierowanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie znacząco ułatwiają magazynowe systemy informatyczne. Jak technologia może pomóc firmie?

Program logistyczny – znajdź optymalny system

Oprogramowanie WMS produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspomaga współczesne przedsiębiorstwa i pomaga im sprawnie administrować przepływem towarów przez magazyn. Na specjalną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Smart i Centrum logistyczne oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy magazynowe i logistyczne – od momentu przyjęcia i lokalizacji produktu, aż do wydania go klientowi. Oprogramowanie WMS pozwala na zarządzanie towarem kierując się datami ważności oraz pod względem numeru partii. Za pomocą systemów klasy WMS możliwe jest zlokalizowanie towaru, konfekcjonowanie i inwentaryzacja produktów, a także obsługa kodów kreskowych – zarówno własnych, jak i obcych. Natomiast innowacyjny program magazynowy ExpertAR optymalizuje i automatyzuje procesy dzięki wykorzystaniu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Czemu warto stosować program logistyczny?

Oprogramowanie dla logistyki może znacznie zmniejszyć koszty zarządzania przepływem towarów, a także podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową i został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach usługowych, handlowych i produkcyjnych. Oprogramowanie dla logistyki może być także stosowane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do stosowania w halach o wysokim współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego typu program do zarządzania magazynem pozwala na drukowanie etykiet RFID.