Nadajnik optyczny do transmisji danych

Nadajnik optyczny do transmisji danych

Więcej informacji o nadajniku optycznym

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy instalacji kablowych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie powinno zatem zaskakiwać, że podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Głównymi elementami są rzecz jasna kable, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych podzespołów właściwe funkcjonowanie instalacji nie jest możliwe. Innymi kluczowymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera transmitowane później za pomocą światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Przygotowane informacje są w ten sposób transmitowane światłowodami, zaś potem odbierane przez detektor, by dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje światło, które wyróżnia się małym zniekształceniem informacji i solidnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już starsze technologie.

U kogo kupić nadajnik optyczny?

Aby sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej wykonania trzeba zastosować tylko podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go nabyć należy pomyśleć już podczas planowania sieci. Firmom parającym się profesjonalnym montażem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, ponieważ ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie trudności w czasie montażu – gwarantują rzetelną pomoc podmiotom z całej Polski.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: telmor@telmor.pl