Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Więcej o kablu światłowodowym na https://telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe

Kabel światłowodowy to bez wątpienia bardzo duże osiągnięcie techniki. Potencjał jego użycia jest ogromy. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy jest stosowany w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to technologia wyjątkowo rozwinięta, która cechuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest dzisiaj praktycznie nie do zastąpienia, jeśli w grę wchodzą łącza telefoniczne. Dzięki nim połączenia pomiędzy centralami a abonentami nie zawodzą, a ryzyko pojawienia się błędu jest nikłe bądź żadne. Sygnał jest świetne, co gwarantuje wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce aparatu telefonicznego. Natomiast elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich także rozgłośnie telewizyjne. Kable światłowodowe odznaczają się małą masą, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w czasie transmisji live, gdyż umożliwiają swobodę przemieszczania się operatorom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – z czego się składa?

Kable światłowodowe, które aktualnie znajdują się w sprzedaży, różni od siebie m. in. jakość. Te najwyższej klasy poddawane są w procesie wytwarzania niezwykle szczegółowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie trzeba obawiać się, że w czasie użytkowania będą się psuły. Wykorzystanie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, która sprawia, że kabel odporny jest na działanie niekorzystnych czynników i tym samym może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromny krok naprzód, jeżeli idzie o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: telmor@telmor.pl