Coraz więcej zakładów pracy decyduje się na stosowanie innowacyjnych rozwiązań kontrolujących dostęp do obiektów. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz ochrona tajnych danych. Jak działają urządzenia kontroli dostępu i gdzie najczęściej się je stosuje?
Rozwiązania kontroli dostępu – rejestrowanie godzin pracy
Prężny rozwój innowacyjnej technologii powoduje, że przedsiębiorstwa potrafią o wiele lepiej chronić się przed intruzami. Jeszcze do niedawna budynków strzegli jedynie ochroniarze, ale współcześnie coraz częściej stosowane są rozwiązania naszpikowane elektroniką, które umożliwiają również rejestrowanie czasu pracy oraz kontrolowanie zleceń. Kompleksowo działające systemy składają się z rozmaitych działów, takich jak np. kontrola dostępu, pracownicy czy grupy. Praca z aplikacją jest intuicyjna, informacje prezentowane są w sposób jasny, a tworzenie struktury pracowników nie jest skomplikowane.
Rozwiązania KD – jak sprawdzać uprawnienia poszczególnych osób?
Rozwiązania KD potrafią błyskawicznie weryfikować stopień uprawnień poszczególnych osób oraz przyznawać im dostęp. Chcesz mieć pewność, że informatyk wejdzie do pomieszczenia z serwerem? A może zależy Ci na sprawdzaniu, kto jest aktualnie na spotkaniu służbowym lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD zapewnia dostęp do wszystkich danych, a nawet jeszcze więcej – np. podgląd tzw. logów, wydruk listy pracowników i przygotowywanie indywidualnych szablonów. Wyjątkowo ciekawym wariantem jest również moduł fotorejestracji, który eliminuje ryzyko podbijania karty za współpracownika. Urządzenia KD stosowane są w organach publicznych, dużych zakładach pracy, korporacjach, jak również wielu innych obiektach, w których kontrola dostępu stoi na pierwszym miejscu.