Desto – elektrozawory do wody

Desto – elektrozawory do wody

Elektrozawory do wody są idealne dla osób zwracających uwagę na bezpieczeństwo oraz wygodę. Przepływ cieczy jest w nich zamykany lub odblokowywany za pośrednictwem impulsów manipulujących elektromagnetyczną membraną – dzięki temu możliwe jest bezobsługowe zamknięcie zaworu przez instalację alarmową. Podobne rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem – warto więc trochę przybliżyć ten temat.

Budowa elektrozaworu do wody

Najważniejszym elementem elektrozaworu jest induktor, który steruje rdzeniem – kiedy płynie przez nią prąd, cewka otwiera zastawkę, pozwalając tym samym na przepływ wody. Elektrozawory do wody zazwyczaj wykonane są z mosiądzu, a ich połączenia powinny być zgodne ze standardami ISO, dzięki czemu pasują do wszystkich rodzajów instalacji.

Montujemy elektrozawór do wody

Elektrozawory do wody nie znoszą piasku i opiłków – zanim je zamontujemy starannie sprawdźmy rury. Elektrozawór do wody możemy zamontować na różne sposoby, jednak zaleca się zrobić to tak, by jego cewka znalazła się na górze – dzięki temu uda nam się uniknąć wlania się do środka medium.

Elektrozawór do wody – wymagania

Elektrozawór do wody musi być podłączony do prądu o napięciu podanym na opakowaniu – najczęściej wymagane napięcie waha się wokół 12 woltów. Nie bez znaczenia jest również moc prądu – kiedy są otwarte, elektrozawory do wody najczęściej pobierają około półtora ampera.