Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

wzmacniacz DVB-T

Oglądanie telewizji stało się obecnie codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy piciu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale też radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał tylko wybranych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: telmor@telmor.pl