Automatyka przemysłowa Desto

Automatyka przemysłowa Desto

Innowacyjne rozwiązania są coraz częściej stosowane w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Automatyka przemysłowa jest to dział automatyki zajmujący się mechanizacją automatyzacją procesów wytwarzania oraz procesów technologicznych. Automatyzację produkcji i procesów przemysłowych realizują układy maszyn tworzące struktury automatyki przemysłowej. Elementami systemów automatyki przemysłowej są:

  • urządzenia i maszyny produkcyjne,
  • maszyny do transportu bliskiego, oprzyrządowanie paletyzujące, linie pakujące, urządzenia kontrolno-pomiarowe zainstalowane na tych maszynach

Zmechanizowane parki maszynowe – funkcjonalna automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa znajduje największe zastosowanie w branży spożywczej. Nakłady finansowe na wyposażenie fabryk w tym sektorze od lat rosną. Wdrażane są tutaj najnowocześniejsze koncepcje techniczne, a na wielu stanowiskach pracują roboty przemysłowe. Oczekiwania odnośnie jakości gotowych produktów w odniesieniu do kosztów ich produkcji zmuszają do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań technologicznych obniżających koszty produkcyjne bez straty jakości. Rozwiązania technologiczne automatyki przemysłowej pozwalają zachować wysoką jakość przy optymalnych kosztach produkcji.

Czy parki maszynowe zastąpią człowieka?

Automatyzacja i robotyzacja produkcji jest perspektywą dla przemysłu wytwórczego. Robotyzacja linii produkcyjnych niweluje wiele wynikających z tradycyjnych zastosowań problemów. Coraz częściej w dużych przedsiębiorstwach wykorzystuje się zamiast tradycyjnej siły roboczej maszyny – bardzo zaawansowane technologicznie i odporne na wszelkiego rodzaju niedogodności. Dużym plusem robotów, jest także łatwość przeprogramowania zadań. Roboty nie mają sobie równych, w odniesieniu do kontroli jakości.