Wydarzenia kulturalne w Krakowie – najważniejsze imprezy

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – najważniejsze imprezy

Stolica Małopolski to miejsce, w którym nie można się nudzić. Jego mieszkańcy mogą uczestniczyć w najróżniejszych imprezach artystycznych – od wystaw, przez koncerty, aż po spotkania literackie. Ważnymi imprezami w Krakowie są między innymi Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Teatrów Ulicznych oraz Krakowskie Zaduszki Jazzowe skierowany do entuzjastów muzyki poważnej. Rzecz jasna nie są to ostatnie wydarzenia, na jakich warto się stawić. Wśród wydarzeń kulturalnych w Krakowie godnych uwagi są rozmaite imprezy – zarówno te, które przypadną do gustu melomanom, jak i te, które zainteresują gości o zupełnie innych zainteresowaniach. Dobrze zatem opisać kilka szczególnie interesujących wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – muzyka

Głównymi festiwalowymi wydarzeniami kulturalnym w stolicy małopolski są niewątpliwie Kraków Live Festival i Festiwal Muzyki Filmowej – każdego roku ściągają one blisko kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Dotąd zagrało na nich mnóstwo znanych muzyków światowej klasy. Zarówno Festiwal Muzyki Filmowej, jak i Kraków Live Festival uważane są za jedne z najważniejszych imprez muzycznych w Europie, co udowadniają pozytywne artykuły, różne nagrody przyznawane na całym świecie, ilość uczestników i – rzecz jasna – słynni muzycy, którzy występują podczas nich na scenie.

Motoryzacyjne wydarzenia kulturalne w Krakowie

W Krakowie festiwale dla siebie wyszukają też miłośnicy motoryzacji – a w szczególności wiekowych aut. Co roku pod koniec lata odbywa się bowiem pokaz Classic Moto Show. Przez kilka dni fani pięknych, zabytkowych aut czy motocyklów mogą obejrzeć modele tak z naszego kraju, jak i z innych państw. W czasie organizowanego przez Muzeum Motoryzacji wydarzenia nudzić się nie powinny też maluchy – organizowane są dla nich liczne zabawy, dzięki którym nauczą się, jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo podczas jazdy po szosie.