Tenis Kraków – tenis dla dzieci

Tenis Kraków – tenis dla dzieci

tenis dla dzieci »

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy części, co pozwala na wybór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy i właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dziecka, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: teniskrakow@me.com