Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

kurs akwareli

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, aby odczuwać z tego radość na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie pasja albo sposób na rozluźnienie się po trudnym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, polecamy zgłosić się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących twórców

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nietrudnego do stworzenia, jednakże jest wynikiem mnóstwa czynników, o których początkujący artysta nie ma zazwyczaj pojęcia. Ogromną rolę w samym toku tworzenia ma też przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet twórcy od lat doświadczeni w tej technice nigdy nie mogą być przeświadczeni o tym, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak chcieli. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne podstawowe informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile witany, niezależnie od tego, czy podjął już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin szczegółowo objaśniają cechy tych farb, rozległe spektrum technik ich stosowania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Kurs akwareli – atuty nauki w zespole pasjonatów

W czasach popularyzacji internetu nie ma problemu, by odnaleźć a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Jednakże raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem kompetentnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej nauce technik artystycznych potrzebne są wskazówki, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w trakcie malowania. Takie korekty umożliwiają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Ponadto praca w grupie ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza miłą aurę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w zachęcaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w konstruktywnej analizie prac pozostałych kursantów, pomaga później we krytycznej ocenie autorskich prac już odbyciu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: kontakt@domin-krakow.pl