Paintball

Paintball

Jeśli lubisz kreatywnie spędzać czas, pragniesz przeżyć niezapomniane doświadczenie to paintball jest właśnie dla Ciebie! Paintball zalicza się do gier zespołowych i polega na symulowanej walce, w której stosuje się bezpieczną broń jaką jest marker. Podczas gry, strzelamy z broni kulkami wypełnionymi farbą. Celem gry jest trafienie przeciwnika, dlatego też każdy gracz który zostanie trafiony przez kulkę, odpada z gry. Jest to w pełni nieszkodliwy sport, który pozwala graczom na wyzwolenie znacznych ilości adrenaliny poprawia również pracę w zespole.

Kiedy powstał paintball?

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym okresie służby leśne w Ameryce wykorzystywały sprzęt tego rodzaju do znaczenia drzew z większych odległości. Ta sama technika była stosowana do znakowania bydła. Idea zorganizowania bezkrwawej rozrywki pojawiła się dopiero w 1981 roku, na potrzeby której wykorzystane zostały pistolety służące do wyżej wspomnianych celów. Niegdyś dyscyplina ta nazywała się „Survival” lecz w niedługim czasie przyjęła się , obowiązująca po dziś dzień charakterystyczna nazwa Paintball.

Jakie są odmiany paintballa?

Istnieje różne rodzaje gry: generalnie wygrywa drużyna, której udało się osiągnąć cel sprecyzowany na bazie ustalonego wcześniej scenariusza. Najczęściej jest to przechwycenie flagi przeciwnika, wyeliminowanie reszty zawodników, osiągnięcie wskazanego punktu w określonym czasie itp. Gry odbywają się wewnątrz budynku lub w plenerze. Wśród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.