Lekcja przyrody Klaps-Art

Lekcja przyrody Klaps-Art

Jeżeli Twoje dziecko nie jest usatysfakcjonowane ze sposobu prowadzenia lekcji w szkole, a chce poznać bliżej tajniki przyrodzie, skorzystaj z oferty lekcji biologii przeprowadzanych na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak i starsi miłośnicy natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Każdy uznany pedagog zdaje sobie sprawę, o ile efektywniejsza jest nauka przez działanie. Spontaniczność takich lekcji powoduje, że przekazywane tą metodą wiadomości na dłużej pozostają w pamięci. Szczególnie istotne jest to gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo w większym stopniu pobudzają zmysły. Węch i dotyk stają się przewodnikami w poznawaniu rzeczywistości. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom zwykłe szkolne zajęcia. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając długotrwałe ślady. Może to skłaniać do przemyśleń. A na tym, w głównej mierze polega nauka, by nie przytaczać jedynie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich skutków oraz przyczyn.

Lekcje biologii na żywo dają możliwość aktywnego uczestnictwa w przebiegu całych zajęć. Dają sposobność wzajemnej współpracy, jak i wyrażania własnych opinii. Dzięki takim ćwiczeniom w dzieciach rodzą się prawdziwi pasjonaci, którzy mogą przyczynić się do rozwoju nauki.