OrangeCreative – drukarnia

OrangeCreative – drukarnia

Mimo, że na początku rozwoju internetu wielu przewidywało upadek firm poligraficznych, popyt na drukowane materiały w ogóle się nie zmniejsza. Zmieniły się co prawda metody druku, ale maszyny używane w takich przedsiębiorstwach i tak mają znacznie więcej funkcji, niż komputerowe drukarki. Jakie jednak zamówienia otrzymują z największą częstotliwością? Kto składa się na największą grupę korzystających z ich usług?

Foldery reklamowe to domena drukarni

Z uwagi na dynamiczny rozwój branży reklamowej, to właśnie materiały promocyjne są uważane za najważniejsze źródło utrzymania przedsiębiorstw drukarskich. Są to zarówno zwykłe broszury, jak i wielkoformatowe postery oraz gazetki przedstawiające produkty czy usługi. Używane dziś maszyny sprawiają poza tym, że drukarnia ma możliwość przenieść wzory na takie przedmioty, jak kubki lub otwieracze do piwa.

Drukarnia a praca dla gazet

Mimo że coraz chętniej docieramy do niusów w internecie, to nakłady papierowej prasy tylko niewiele się zmniejszyły. Przez wykorzystanie innowacyjnych maszyn, drukarnia jest w stanie zlecenia od gazet realizować o wiele łatwiej niż przed laty – zbędny jest na przykład skład tekstu.

Potrzebujesz odbitek? Pomoże drukarnia

Ogromna większość drukarni otrzymuje zlecenia także od zwykłych klientów. Chodzi tu przede wszystkim o materiały na większych formatach, które chętnie zamawiają uczniowie ze szkół artystycznych. W drukarni mamy szansę zlecić poza tym wywoływanie fotografii digitalnych lub masę rozmaitych usług – a każdą z nich w cenach dużo mniejszych, niż jeszcze piętnaście lat temu.