Graficzny projekt ulotki – OrangeCreative

Graficzny projekt ulotki – OrangeCreative

Masz świetny produkt i pragniesz by wiedział o tym cały świat. Działasz jednak lokalnie i najwyższy priorytet mają dla Ciebie miejscowi klienci, w takiej sytuacji warto skupić się na zaprojektowaniu ulotki dla swojego produktu. Ta na pierwszy rzut oka nieduża kartka papieru może nieść ze sobą bogaty przekaz reklamowy. Wszystko zależy od tego, jak profesjonalnie podejdziesz do etapu projektowania. Pamiętaj, że każdy szczegół jest ważny i powinien być dobrany tak, aby nie marnował, ani Twojego czasu, ani czasu Twoich klientów.

Projektowanie ulotek to wyzwanie zarówno dla grafika, jak i osoby odpowiedzialnej za treść

Z pozoru błahy detal jak wybór papieru, na którym będziemy dystrybuować naszą ulotkę, jest jednym z bazowych elementów. Możemy wybierać pośród różnych rodzajów papieru od czerpanego po kredowy, jednak nasza decyzja powinna być podjęta w oparciu o to kim są nasi odbiorcy. Producent okien powinien w swoich ulotkach pokazać, że jego produkt jest solidny i trwały, toteż sama ulotka powinna być wydrukowana na wysokiej jakości papierze kredowym, z kolei oryginalna artystyczna knajpa może użyć papieru z odzysku. Jako przedsiębiorca powinieneś spróbować postawić się na miejscu swoich klientów i zastanowić się, czego oczekują przy wyborze Twojego produktu. To dobry wyznacznik dla tego, jak powinna wyglądać Twoja ulotka.

Projektowanie ulotek – zadanie dla odważnych i pomysłowych

Do odważnych świat należy, więc jeśli chcesz zapaść w czyjejś pamięci na dłużej spróbuj znaleźć unikatowy detal dla swojej ulotki. Może to być nietypowy kształt, rodzaj papieru, a nawet możliwość przekształcenia Twojej ulotki w coś użytecznego, jak na przykład podstawka do piwa. Spraw by ludzie chcieli zabrać ulotkę Twojego produktu do siebie, to zdecydowanie podnosi zasięg reklamy i wpływa na sprzedaż. Wszystko zależne jest od charakteru miejsca, które chcesz wypromować – dla knajpy czy restauracji z pewnością sprawdzi się ulotka w formie podstawki do piwa, sklep z elektroniką może pokusić się o ulotki ze zniżką na pierwsze zakupy.