Czemu promocja z banerami reklamowymi daje dobre rezultaty?

Czemu promocja z banerami reklamowymi daje dobre rezultaty?

Promocja outdoorowa jest wymieniana wśród najefektywniejszych metod. Sprawdza się w razie rozmaitych firm – od sieci handlowych, przez regionalne przedsiębiorstwa aż po kampanie socjalne. Wyróżniamy najróżniejsze formy promocji zewnętrznej – billboardy, małe postery, a nawet graffiti. Największym uznaniem cieszą się jednak banery reklamowe. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż wykazują wiele dobrych stron. Na jakich zasadach jednak opiera się reklama z wykorzystaniem banerów? Dlaczego są tak chętnie stosowane przez najróżniejsze firmy?

Banery reklamowe – czemu się opłaca?

Banery reklamowe to specyficzny rodzaj plakatu, który od tradycyjnego odróżnia się tym, iż wydrukowany jest na wodoodpornym podłożu. Z uwagi na fakt, że do ich drukowania stosuje się odpowiednie tusze, banery reklamowe są dużo solidniejsze od innych posterów – nie szkodzą im deszcze czy światło słoneczne. Dostępne są w najróżniejszych rozmiarach, ale najczęściej spotyka się te wielkoformatowe – są łatwiej zauważalne, a skutkiem tego jest efektywność wykorzystującej je kampanii.

Banery reklamowe – w jakich firmach je zlecić?

Z oczywistych przyczyn druk banerów reklamowych najlepiej powierzyć doświadczonej firmie – samodzielnie ich zrobienie jest przecież niemożliwe ze względu na wykorzystanie odpowiedniego podłoża oraz tuszu. Drukarnie nierzadko również oferują przygotowanie wzorów banerów reklamowych, a zazwyczaj zapłacimy za tę pomoc mniejszą sumę niż w studiu graficznym.