Problem z mandatem – uniknij kary

Problem z mandatem – uniknij kary

Wiele osób miało przynajmniej jednorazowy problem z mandatem. Wtargnięcie na jezdnię na czerwonym świetle, poruszanie się autobusem bez biletu, zatrzymanie auta blisko przejścia dla pieszych – to zdarza się przeciętnemu obywatelowi.

Czy warto nie zgodzić się na przyjęcie mandatu?

Należy mieć na uwadze to, że karę pieniężną może nałożyć na nas przedstawiciel służb mundurowych, a także Straży Miejskiej. W przypadku komunikacji publicznej możemy zetknąć się z tzw. karą obligatoryjną, którą wymierza kontroler. Mamy jednak możliwość nieprzyjęcia mandatu, jednak wtedy wydarzenie ma swój finał w sądzie, który weryfikuje, czy popełniliśmy wykroczenie. Warto także wybrać inną opcję – wystąpić o anulowanie mandatu. Termin to 7 dni. Należy rozważyć skierowanie sprawy na drogę sądową, jeśli mamy pewność, że nie popełniliśmy wykroczenia. Nikt nie chce jednak samotnie zmagać się z machiną sądową. Wyspecjalizowane zespoły prawników umożliwiają skorzystanie z porad prawnych online, co może pomóc nam uniknąć płacenia wysokiego mandatu.

Przyczyny bezzasadnie wypisywanych mandatów

Mandaty karne niejednokrotnie są nakładane niezasłużenie. Nie dziwi już, że pojawiają się zbyt sumienni mundurowi, skoro pracownicy policji muszą uzyskiwać z góry narzucone standardy ilości mandatów. Nie zapominajmy, że kwoty kar ulegają dynamicznym modyfikacjom, ustawy są również poprawiane na szkodę przeciętnego Kowalskiego. Jak grzyby po deszczu wyłaniają się nowe urządzenia mierzące prędkość pojazdów, których podstawowym celem jest ściąganie pieniędzy od kierowców mających „ciężką nogę”. Żeby ustrzec się problemu z mandatem, warto poprosić o pomoc specjalistę – wyszukać porady prawne przez internet, które wyjaśnia jak odwołać się od opłaty.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: kontakt@uwazaj.pl