Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z macierzyństwem i ojcostwem, władzą rodzicielską czy uregulowaniem kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii prawnej

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy zawsze staramy się znaleźć sposób na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę tylko z punktu widzenia przepisów prawa.