Odszkodowanie od linii lotniczych – krok po kroku

Odszkodowanie od linii lotniczych – krok po kroku

W obliczu szeroko reklamowanych ofert promocyjnych cen lotów każdy z nas może urzeczywistnić pragnienia o wycieczkach do europejskich stolic. Faktem staje się jednak, że coraz częściej słyszy się również o nieprzyjemnych dla urlopowiczów sytuacjach: strajkach obsługi bagażowej, anulowanych wylotach , a także zagubieniu walizek. We wszystkich tych przypadkach mamy prawo do odszkodowania od linii lotniczych.

Jak dowiedzieć się o szczegółach?

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z oferty porad prawnych przez internet, które są bardziej dostępne niż w zwyczajnej kancelarii prawnej, ale tak samo kompleksowe. Warto zauważyć, że w przypadku odwołania wylotu z powodu winy linii lotniczych, mamy prawo uzyskać odszkodowanie lub skorzystać z zapewnienia przez podmiot odpowiedzialny za błąd alternatywnego sposobu dotarcia do celu. Możemy ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych – oczywiście obok zwrotu kwoty za nieudany lot.

Zagubiona walizka? Zobacz swoje prawa

Znowelizowane wytyczne UE stoją po stronie oszukanego turysty, co powoduje, że uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych staje się coraz bardziej realne. Żeby starać się o rekompensatę finansową za zgubioną walizkę, trzeba wypełnić specjalny formularz. Na witrynach oferujących porady prawne przez internet znajdziemy najważniejsze wytyczne. Warto skorzystać z porady prawnej, gdyż za stratę pojedynczej walizki podręcznej możemy wywalczyć wyrównanie strat. Jeżeli wina jest w naszym niedopatrzeniu lub została spowodowana przez nagłą zmianę warunków atmosferycznych, odszkodowanie od linii lotniczych nie będzie nam przysługiwać i należy to zaznaczyć. Często złe warunki pogodowe za oknem mogą zniweczyć nasze cele i udaremnić podróż, a to znacznie komplikuje osiągnięcie odszkodowania.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: kontakt@uwazaj.pl