Nieudane wakacje? Masz szansę na odszkodowanie od biura podróży

Nieudane wakacje? Masz szansę na odszkodowanie od biura podróży

Miesiące letnie to pora odprężenia, odległych wojaży i smażenia się na odległej riwierze. Co roku przytrafiają się jednak przypadki upadłości biur turystycznych, oferujących egzotyczne eskapady dla amatorów wyjazdów. Utknięcie na lotnisku w obcym kraju może skutecznie zakłócić nasz urlop i wywołać ogromny stres. Pamiętajmy, że można wypatrywać ofert porad prawnych przez internet, bowiem przysługuje nam odszkodowanie od biura podróży.

w jakim przypadku można wystąpić o odszkodowanie od touroperatora?

Obejmuje to przypadki upadłości biura turystycznego, ale także złamania przez niego warunków umowy. Czasami dzieje się tak, że z powodu błędu biura podróży goście są zameldowani w tańszym pokoju o niewystarczającym standardzie. Możemy wtedy złożyć żądanie o przewiezienie nas do kraju bez wymogu płacenia kolejnych kosztów, a także zerwać umowę. Innym sposobem jest ubieganie się o odszkodowanie od biura podróży, które nie należy nam się tylko w przypadku wystąpienia winy osoby trzeciej.

Jak bronić się przed błędami organizacyjnymi biura podróży?

Z powodu częstych trudności z funkcjonowaniem biur podróży, normy prawne o usługach turystycznych ulegają systematycznym modyfikacjom. Kwestię odszkodowań od biur podróży podnosi rządowa nowelizacja prawa turystycznego. Przysługują nam, kiedy z powodu przewoźnika wystąpiło poważne pogorszenie komfortu wycieczki. Dokładne dane dotyczące przebiegu wakacyjnej eskapady muszą być sformułowane w obligatoryjnej umowie. W ramach zadośćuczynienia można także prosić o zmniejszenie wydatków poniesionych w związku z wyjazdem. Pamiętajmy też, żeby od razu sygnalizować organizatorowi wszelkie niedogodności, a także zbierać dowody do ewentualnej sprawy o odszkodowanie (przykładowo w formie fotografii). Poszukajmy także bez zbędnej zwłoki sprawdzonych porad prawnych przez internet lub na telefon, kiedy tylko zostaniemy nieuczciwie potraktowani przez firmę turystyczną.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: kontakt@uwazaj.pl