Masz problemy z fiskusem? Zgłoś się do kancelarii doradztwa podatkowego

Masz problemy z fiskusem? Zgłoś się do kancelarii doradztwa podatkowego

System podatkowy na terenie Polski trudno uznać za prosty czy przejrzysty. Polacy, ale także i bardzo dużo firm ma trudności z właściwą interpretacją przepisów podatkowych. Samodzielne zrozumienie tych przepisów może nam się nie udać, co więcej, może przyczynić się do różnych problemów. Z pewnością pomoc doradcy podatkowego pomoże w ich uniknięciu.

Jakie sprawy prowadzi kancelaria doradcy podatkowego?

Radcy prawni pracujący w kancelarii doradcy podatkowego, którzy doskonale znają się nie tylko na przepisach dotyczących podatków, a zarazem na finansach, oferują usługi dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Każda osoba, czy to prywatna, czy prawna może zgłosić się do kancelarii doradztwa podatkowego prosząc o wydanie opinii lub poradę, która odnosić się będzie do ciążących na niej powinności, które związane są z uiszczaniem należności podatkowych. Pamiętajmy, że podatki musimy uiszczać wszyscy. Co roku osoby prywatne mają obowiązek przedłożyć w Urzędzie Skarbowym formularz PIT, który jest deklaracją osiągniętych przez nie zeszłorocznych zarobków. Natomiast na osobach prawnych ciąży powinność zapłacenia podatku CIT. Kolejnym podatkiem, który istnieje w Polsce jest podatek od towarów oraz usług popularnie zwie się podatkiem VAT.

W czym może pomóc kancelaria doradcy podatkowego?

Kancelarii doradztwa podatkowego nie tylko wyjaśni osobom płacącym podatki zawiłości przepisów prawa podatkowego. Na zlecenie klientów może też przygotować deklarację podatkową. Kancelaria doradztwa podatkowego może reprezentować swoich klientów przed organami podatkowymi oraz organami kontroli skarbowej, jeśli w stosunku do klientów wszczęto czynności przed tymi instytucjami. Kancelarii doradztwa podatkowego przysługuje mu prawo do składania odwołań od decyzji, które zostały wydane. Na zlecenie klientów może też występować w ich imieniu przed sądem administracyjnym bądź prowadzić księgi podatkowe.