Jesteś ofiarą mobbingu? Skorzystaj z porady prawnej

Jesteś ofiarą mobbingu? Skorzystaj z porady prawnej

Nawet zwyczajny zatrudniony pracownik, niezależnie od swojego zakresu czynności czy też zajmowanego stanowiska w przedsiębiorstwie, może brać udział w zdarzeniu, gdzie dojdzie do mniej lub bardziej sporu z pracodawcą. Zwykle większość tego typu problemów można zakończyć polubownie, a po upływie krótkiego czasu stają się kompletnie zapomniane. Są jednak od tego wyjątki. Czasami sprawa kończy się w sądzie, a czasami zwykłe nieporozumienie na linii
szef-pracownik zamienia się w prześladowanie w pracy, określane jako mobbing.

Co to jest mobbing?

Mobbing jest długotrwałym nękaniem zatrudnionego przez jego zwierzchnika w miejscu pracy. Zazwyczaj jego skutkami są: zaniżona samoocena ofiary, poniżenie, ośmieszenie, wyobcowanie lub całkowite odizolowanie od współpracowników. Prześladowcy zwykle używają takich środków jak: krytyka bez powodu, nieodpowiednie żarty, poniżające gesty, sarkazm, zastraszanie rychłym wydaleniem z pracy, czy nawet przemoc bezpośrednia względem pracownika i inne. Porady prawne na telefon, lub przez internet są bardzo dobrym wyjściem w przypadku podejrzenia bycia ofiarą mobbingu.

Co zrobić z problemem mobbingu?

Aby uwolnić się od problemu mobbingu, dobrze jest skorzystać z porady prawnika. Mamy możliwość zrobienia tego na przykład poprzez internet czy telefon. Otrzymujemy w ten sposób nieocenioną pomoc potrzebną do błyskawicznego zakończenia problemu. Będąc użytkownikiem tego rozwiązania redukujemy czas potrzebny na uzyskanie pomocy, a jednocześnie otrzymujemy dostęp do mnóstwa profesjonalnych prawników nawet nie wychodząc z domu.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: kontakt@uwazaj.pl