Internetowe porady prawne kontra ZUS

Internetowe porady prawne kontra ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, jest urzędem z założenia mającym wspierać swoich klientów poprzez wypłacanie im adekwatnych świadczeń w specyficznych momentach, np. w czasie od osiągnięcia wieku emerytalnego czy też niezdolności do podjęcia pracy. Jak żaden inny organ administracji publicznej, ZUS nieustannie cierpi na brak zaufania Polaków z powodu wielu procedur prawnych, których poszkodowanymi są często klienci. W momencie pojawienia się sporu z ZUS warto skorzystać z porady prawnej przez telefon czy też internetowo.

Często spotykane spory z ZUS

Bardzo często spotykanym problemem w współpracy z ZUS jest niepoprawne wyliczenie wysokości składki na konkretny okres. Jest to często przyczyną mnóstwa zmartwień, ale na szczęście zaprawieni w bojach prawnicy ochoczo wspomogą nas w ustaleniu dobrej wysokości składki. Równie często spotykamy się z sytuacją, w której ZUS stwierdza, że wypłaty z tytułu urlopu macierzyńskiego nas nie dotyczą albo ma wielkie problemy z stwierdzeniem, czy podczas pracy za granicą powinniśmy oddawać składki, a także na jakiej wysokości pomoc możemy liczyć , gdy już wróciliśmy do Polski. W każdej z wspomnianych sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zasięgnięcie internetowych lub telefonicznych porad prawnych.

Dlaczego internetowe porady prawne są skutecznym rozwiązaniem?

Dzięki używaniu internetowych i telefonicznych porad prawnych mamy dostęp do dużej ilości specjalistów w jednym miejscu. Zwykle możemy także przeanalizować komentarze innych osób na temat ich usług. W ten sposób oszczędzamy czas, który spędzilibyśmy na dojeździe do siedziby prawnika oraz otrzymujemy gwarancję skorzystania z taniej, profesjonalnej porady.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: kontakt@uwazaj.pl