Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Wycieczka w Alpy - ta niebywała oferta Cię usatysfakcjonuje.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już na wskroś wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne góry Europy. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, którego obszar rozciąga się kilka europejskich krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile albo Eiger. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podnosić swoje kwalifikacje

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają dobrą kondycję fizyczną i nabyli już pewne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którzy myślą zwłaszcza o zdobyciu wiedzy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą takich wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: biuro@exploruj.pl