Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej informacji

Łańcuch Himalajów wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia też samo opracowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejną zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: biuro@exploruj.pl