Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Unikatowa oferta trekkingów

Wyprawy w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Karakorum

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny z kolei spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: biuro@exploruj.pl