Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Na tej stronie poznasz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Podróżników przyciągają w głównej mierze przepiękne krajobrazy, znikające już lodowce, a także sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odpędzających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: biuro@exploruj.pl