Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Na narowery.visitmalopolska.pl/ uzyskasz więcej informacji o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, popularne i nowe, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny widok – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie wyłącznie laików, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.