Kiedy możemy wykupić free ski?

Kiedy możemy wykupić free ski?

Wyjazd na narty z pewnością nie może być jednym z małych kosztów w roku. Z uwagi na to, iż mała część z nas mieszka blisko kurortów, w których możemy zjeżdżać na nartach, w budżet musimy doliczyć ceny dotarcia w góry oraz zakwaterowanie, które wszak w lubianych przez turystów miejscach z pewnością będą wysokie. Dużym wydatkiem są również bilety wstępu na kolejne stoki lub wykupienie skipassa uprawniającego jazdy na różnych trasach w okolicy. Warto zatem pamiętać, że planując wyjazd w tygodniach poza szczytem zimy wspomniane wydatki można zdecydowanie zmniejszyć. Jak to zrobić? Wybierając pakiet typu free ski.

Na czym polega free ski?

Free ski to oferty, które, jak przed momentem wspomnieliśmy, pojawiają się poza szczytem sezonu – a zatem w pierwszych oraz ostatnich miesiącach. Dlaczego będą tak korzystnym wyjściem? Ze względu fakt, że nabywający tego typu oferty turyści wydają pieniądze jedynie na wynajem kwatery oraz dojazd na miejsce – skypass dający prawo do korzystania z miejscowych stoków będzie natomiast bezpłatny. Zależnie od rodzaju oferty, jesteśmy w stanie w ten sposób zminimalizować koszty związane z urlopem od 10 do nawet 50% procent, a to dla klientów bez dużego budżetu okaże się przecież dużym atutem.

Gdzie możemy wykupić oferty free ski?

Choć oferty typu free ski sprzedawane są na całym świecie (nawet w Tatrach), zazwyczaj zamawiane są przez turystów jeżdżących w Alpach. Jednym z miejsc, gdzie ofert free ski sprzedawanych jest najwięcej jest Val di Fassa, gdzie narciarze mogą jeździć na jednym z dziewięciu areałów. Oprócz tego free ski możemy zamówić w Val di Fiemme, które znane jest z doskonałych widoków oraz różnorodności stoków zjazdowych. Kolejnym nierzadko występującym w reklamach free ski miejscem jest Val di Sole. Narciarze znajdą tu liczyć zarówno intrygujące widoki oraz fenomenalne trasy, jak i często występujące wody geotermalne.