Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ znajdziesz aktualną ofertę aktywnych wakacji dla singli.

Istnieją dwa typy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś szczególnego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to pieczołowicie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć różne regiony naszej ojczyzny oraz świata od kompletnie innej strony. Scenariusz takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to dodatkowo wspaniała sposobność, żeby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności, gdyż częstokroć wiąże się ze instruktażami koniecznymi do poznania reguł przeżycia na określonym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo podczas lawiny. Wypada również nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających zaufania i współpracy z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na wyprawach dla aktywnych poznasz ciekawe kraje

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu dadzą sobie rade również w czasie wycieczki do Namibii albo do Nepalu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: biuro@exploruj.pl