Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących Sri Lanki? Skieruj się na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/

Mimo, że w rodzimych górach oraz nad Bałtykiem jest sporo malowniczych miasteczek, w których można ciekawie spędzić urlop, czasem marzymy by po prostu wyjechać w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsza kultura i tradycja są zupełnie odmienne od europejskich, wobec tego podróżnikowi z Polski przyniosą dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką edukującą podróżą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Co powinno się zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo położone na wyspie Cejlon oraz okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża oraz możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której produkcja jest kluczowym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to także państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum chowa mnóstwo atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, gdyż historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co wobec tego warto zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek wielu religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym także ze swoich krokodyli, bawołów i niedźwiadków wargaczy. Nie można również spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy też przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – kto ją zorganizuje?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z większością modnych biur podróży, jakkolwiek najciekawszy urlop na Cejlonie to te, które zostały zorganizowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Takie podróże szyte „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować plan urlopu do oczekiwań dowolnego turysty.

Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: info@relaksmisja.com