Odkryj nowe terytoria smakowe – food pairing

Odkryj nowe terytoria smakowe – food pairing

Na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/ znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o food pairing

Choć przywykliśmy do konkretnych kombinacji aromatów, nie znaczy to, że parowanie ze sobą dań, które pozornie kompletnie się wykluczają, nie może dać interesujących i, co ważne, apetycznych rezultatów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Silne oddziaływanie na nasz smak miało bezsprzecznie możliwość zakupu nieosiągalnych dotąd w naszym kraju produktów spożywczych oraz otwarcie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja egzotycznych owoców z mięsem rzadko już dziwi. Osoby, które rozsmakowały się w takich niecodziennych fuzjach aromatów częstokroć rozpoczynają własne eksperymenty i samodzielnie szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych zestawień. Żeby te aczkolwiek przyniosły spodziewane skutki, należy uprzednio zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne przygody istotnie były powodem ekscytacji oraz pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, należy postępować zgodnie z zasadami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są zaledwie instrukcjami, o których nie powinno się zapominać, by aromaty wiążą się w niezwykłą, a jednak harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tą nazwą określa się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kompletnie od siebie różne. Wszelkie reguły food pairingu są jednak bardzo przemyślane i poparte głęboką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o jedzeniu, ale także o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing warsztaty tylko z doświadczonym szefem kuchni

Food pairing wymaga wyczucia oraz bujnej wyobraźni, jednakże to nie one okazują się najważniejsze. W większym stopniu liczy się znajomość ilości różnorodnych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak reagują one z innymi związkami. Dlatego trafną decyzją będzie uczestnictwo w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez profesjonalnego szefa kuchni – zwłaszcza, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa w przybliżeniu kilka godzin.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: kontakt@warsztatqulinarny.pl