Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Sprawdź digital painting kurs na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane akwarelą, temperą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Digital painting – kurs z udziałem instruktora

Praktycznie lekcje digital paintingu toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania i istotne techniki używania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: kontakt@digitalownia.pl