Wentylatory dachowe – Klimamarket

Wentylatory dachowe – Klimamarket

Są najprostszym rozwiązaniem dla zapewnienia czystego powietrza – nic zatem dziwnego, że z roku na rok są coraz popularniejsze. Wentylatory dachowe nie są kosztowne, a ich efektywność pozwala stosować je we wszystkich pomieszczeniach. Jakie rzeczy o nich powinniśmy znać?

Wentylatory dachowe – założysz je bez trudu

Decydując się na kupno urządzenia dachowego, nie musisz tworzyć czerpni oraz wyrzutni powietrza. Zbędne będą również rury wentylacyjne, gdyż powietrze jest wtłaczane przez dziury w dachu bezpośrednio do danego pokoju.

Wentylatory dachowe – jak je konserwować?

Konserwacja tego typu wentylatorów będzie równie łatwa, jak ich montaż. Wentylatory dachowe konserwuje się poza budynkiem, co dla ludzi przebywających w wentylowanym przez nie obiekcie nie jest żadną niedogodnością. Konserwacja tych urządzeń nie wymaga też ich rozbierania – wystarczy zdjąć odpowiednią pokrywę.

Wentylatory dachowe z różnymi instalacjami

Wentylatory dachowe mogą być stosowane również razem z tradycyjną wentylacją. To wyjście umożliwia zminimalizowanie kosztów ich eksploatacji, a w niektórych sytuacjach również podniesienie wydajności.

Wentylatory dachowe – jakie można znaleźć?

Najczęściej wybieranymi typami wentylatorów tego rodzaju są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Różne są też materiały, z których produkuje się te wentylatory – od tworzyw sztucznych, przez blachę glinową, aż po mosiądz albo stal niskowęglową.

Wentylatory dachowe do nietypowych zastosowań

Istnieją również wentylatory dachowe specjalnego przeznaczenia – na przykład urządzenia przeciwpożarowe.