Sklep internetowy z rekuperatorami

Sklep internetowy z rekuperatorami

Zwykła wentylacja pozwala wprawdzie zapobiec rozwojowi grzybów lub wilgoci we wnętrzach, ale ma pewne wady. Chodzi przede wszystkim o niską temperaturę wtłaczanego do wewnątrz powietrza, co skutkuje wyższymi kosztami CO. Na szczęście istnieje pewny sposób na zażegnanie opisywanego problemu – rekuperacja. Jak ona działa? Jakie korzyści nam daje?

Rekuperacja – czym jest?

Rekuperator pobiera z zewnątrz świeże powietrze, a następnie wprowadza je do domu. Aby natomiast zapobiec obniżeniu temperatury, medium jest ogrzewane za pomocą powietrza już zużytego – dzięki takiemu rozwiązaniu, rekuperacja nie pobiera prądu, zaś cały proces jest bezdźwięczny i nieuciążliwy dla mieszkańców.

Czemu warto zdecydować się na rekuperację?

Rekuperacja, tak, jak normalna wentylacja, daje możliwość zmniejszyć zawartość wody w powietrzu i tym samym powstrzymać rozwój niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii. Dzięki założeniu rekuperatora, w każdym mieszkaniu zginą grzyby, a to okazuje się szczególnie istotne dla ludzi z chorobami układu odpornościowego. Rekuperacja, gwarantując wymianę powietrza, nie obniża ciepłoty, dzięki czemu minimalizuje ryzyko przeziębień w sezonie zimowym.

Rekuperacja w twoim mieszkaniu

Rekuperatory zakłada się w tak wybranych lokalizacja, by były w stanie dostarczyć powietrze do całego domu. Pamiętajmy, iż do ich funkcjonowania niezbędne jest oprócz tego zamontowanie kanałów wentylacyjnych – na montaż rekuperatora dobrze więc postawić w czasie generalnego remontu.