Nagrzewnice olejowe to doskonały zamiennik CO elektrycznego. Do ich zasilania używa się oleju opałowego, a więc koszty ich używania będą znacznie mniejsze niż w przypadku innych form ogrzewania. Są to także maszyny naprawdę solidne, co sprawia, że nawet w ekstremalnych warunkach dobrze zdają egzamin. Co musimy o nich wiedzieć, nim postawimy na zakup jednej z nich?
W jakich miejscach działają nagrzewnice olejowe?
Nagrzewnice olejowe są używane przede wszystkim do ogrzania znacznych powierzchni. Chętnie używa się ich w halach fabrycznych, na magazynach lub w miejscu budowy. Oprócz tego niekiedy decydują się na nie także organizatorzy imprez masowych na otwartym powietrzu – zwłaszcza do ocieplenia sceny. Urządzenia o mniejszej mocy są zaś stosowane w warsztatach.
Jak wybierać nagrzewnice olejowe?
Kluczową cechą nagrzewnicy olejowej jest jej siła – należy wybierać urządzenia, które są dopasowane do wielkości konkretnego budynku. Pod uwagę powinniśmy wziąć także to, jaka temperatura jest odnotowywana w obiekcie oraz na zewnątrz, gdyż w chłodniejszych miejscach lepsze będą nagrzewnice o dużej mocy.
Zalety nagrzewnic olejowych
W odróżnieniu od innych typów, nagrzewnice olejowe są tanie w użytkowaniu – kupno oleju opałowego nie jest wszak dużym wydatkiem. Jeśli zaś zapewnimy odpowiednie odprowadzenie spalin, nagrzewnice olejowe okażą się również rozwiązaniem pod każdym względem bezawaryjnym – w przeciwieństwie do, na przykład, kóz.