Sklep internetowy z kurtynami powietrznymi

Sklep internetowy z kurtynami powietrznymi

Podczas upałów dużym kłopotem staje się przedostawanie się ciepła z zewnątrz do klimatyzowanych obiektów. Istnieją na szczęście efektywne sposoby, dzięki którym łatwo będziemy w stanie uniemożliwić podwyższanie ciepłoty. O czym mowa? Przydatne okażą się kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – jak działają?

Zadaniem tych urządzeń jest tworzenie zapory, której nie przeniknie powietrze spoza obiektu. Kurtyny powietrzne dzielą się na horyzontalne i wertykalne – pierwsze zakładane są nad futryną, drugie zaś z boku. Ich użycie pomaga ograniczyć wydatki związane z ociepleniem pomieszczeń – czasem różnice mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

Kiedy stosuje się kurtyny powietrzne?

Najczęstszym zastosowaniem kurtyn powietrznych są biura i urzędy. Niekiedy spotyka się je także w domach handlowych i zakładach przemysłowych. Mniej często stosuje się je natomiast w zwykłych domach – ich montaż ma sens tylko tam, gdzie mogą pojawiać się duże straty ciepła.

Kurtyny powietrzne także w mrozy

Należy odnotować, że kurtyny powietrzne nie zawsze są stosowane wyłącznie gdy temperatury są wyższe, niż 25 stopni Celsjusza – dostępne są także kurtyny, które sprawdzą się również zimą. Emitujące ciepło modele uniemożliwiają zmniejszenie ciepłoty wewnątrz pomieszczeń, przez co najlepiej sprawdzą się w obiektach spedycyjnych.